sobota, 29 marca 2014

100 pytań do... Moje Bukietkowo

Na nasze pytania odpowiada Natalia Motycka, która łącząc recykling z autorskimi projektami daje przedmiotom drugie życie.1. Kim jesteś? Jakie są twoje życiowe role? Napisz kila słów o sobie.
Jestem kobietą przy komputerze :) Kobietą z kalkulatorem i kubkiem zielonej herbaty na biurku. Do 15 :) Później uaktywnia się moje twórcze alter-ego.

2. Dlaczego zaczęłaś zajmować się rękodziełem?
Z potrzeby wydobycia z siebie emocji, których słowami nie dało się określić. A może w ramach autoterapii ? Są takie dni, że tylko dzięki poparzeniom i pokłutym palcom można zapomnieć rzeczy których nie chce się pamiętać. Jest też drugie dno – ten rodzaj pracy mocno rzeźbi mnie jako kobietę cierpliwą:)

3. Dlaczego wybrałaś / wybrałeś dana technikę? Co cię w niej uwiodło?
Najwspanialsze jest właśnie to, że nie muszę wybierać ! Mogę robić wszystko i z wszystkiego:)

4. Dla kogo tworzysz swoje prace?
Dla osób, które chcą się wyróżniać i cenią oryginalne dodatki. Sama się do nich zaliczam....więc jest o tyle przyjemniej,że czuję jakbym tworzyła dla siebie.

5. Co jest dla ciebie inspiracją?
Wszystko – od przeczytanej gazety przez spalone żarówki na błyskotkach kończąc. Ale przeważnie materiałem jest dla mnie to, co inni klasyfikują już jako „śmietnik”. Wtedy biorę go na warsztat i pozwalam mu żyć kolejnym życiem. Słodkie kotki i różowe misie wywołują we mnie torsję twórczą:)

6. Jak powstają twoje prace? Jak wygląda twój proces tworzenia?
Jako pierwszy klient samej siebie mam spore wymagania – krzywy szew (prucie), zmiana koncepcji(śmietnik)...Przeważnie zaczętych mam kilka projektów, a biurko takie małe!!!

7. Co byś doradziła raczkującym w danej technice?
Jakość wyrobu przede wszystkim! Klient nie jest głupi, nie da się omamić niedoróbką. Jeśli nie jesteś pewny/a projektu zostaw go sobie albo schowaj do szuflady jako ćwiczeniowy:)

8. Ulubiony projekt?
Z każdą skończoną pracą wydaje mi się,że to właśnie TA ULUBIONA. A później tworzę kolejną rzecz i...no cóż – berło jest przechodnie :)

9. Największe dotychczasowe wyzwanie?
Zawsze podchodzę do swojej twórczości tak,że musi się podobać i mi i klientowi. A gusta są przeróżne. Wyzwaniem jest zawsze wypracowanie kompromisu:)

10. Ulubiony kolor?
Jestem zdecydowanie za barwą, za kolorami, za tęczą. Pastelom mówię NIE!

11. Czy jest coś czego nie znosisz?
Flaczki, mróz, zapalenie spojówek, rybaczki(spodenki),miodowa wódka i głupota (kolejność przypadkowa:) )

12. Jakie jest twoje życiowe motto?
Niezależnie od codzienności trzeba znać swoją wartość.

13. Twój największy sukces?
Przetrwałam gdy mówili,że sobie nie poradzę. Przez promieniujący na całą twarzoczaszkę ból od mentalnego zaciskania zębów aż po otarte kolana uczuć od upadków – JESTEM!

14. Najciekawsza przygoda w życiu?
Ciągle w sferze marzeń, ale ich horyzont jest już baaardzo blisko:)

15. Jaka jest twoja ulubiona książka?
Oj...jak strasznie zaniedbany to temat!Biję się w obie piersi i błagam literaturę o przebaczenie! Ale cóż, ja chyba taka bardziej „baśniowa” jestem :)

16. Jesteś człowiekiem Odrodzenia czy skupiasz się na jednej rzeczy?
Jeden cel i jeden projekt w danym momencie to dla mnie w danej chwili stanowczo za mało!

17. Człowiek-chaos czy przykładny porządek?
Jestem poukładanym chaosem, przykładnym hałasem, stateczną emocją .


Po więcej informacji na temat prac wykonywanych przez Natalię zapraszamy na

1 komentarz:

  1. Piękne torebki! Cudeńka. Skąd czerpiesz inspirację? Ja też robię hand made i ostatnio dużo pomysłów czerpię z wylistuj.pl ;)

    OdpowiedzUsuń